Farba vášho auta

Biela
Psychológia hovoria, že ľudia, ktorí si vyberú biele auto, sú čestní, spravodliví a veľkorysí. Biela je skutočne neutrálna a veľmi pokojná. Pretože majitelia bielych vozidiel sú opatrní pri jazde a vždy dodržiavajú pravidlá cestnej premávky. Pred niekoľkými rokmi bol biely automobil veľmi populárny medzi mužmi aj ženami. Bol to práve on, kto bol uprednostňovaní ľuďmi na vysokých pozíciách – riaditeľmi a vrcholovými manažérmi veľkých spoločností. Ale za snežného počasia sa biela farba auta mení na nevýhodu : na bielom snehu je vozidlo takmer neviditeľné.

černé auto

Čierna
Podľa môjho názoru je táto farba mimoriadne hlboká, intelektuálna a mystická. Predstavte si moje prekvapenie, keď som čítal, že psychológovia to považujú za znak ponurého vnímania života a neustáleho nedostatku sebavedomia. Ľudia, ktorí si vyberú čierne auto, sú ostrí a temperamentní. S nimi je to veľmi zaujímavé a zároveň nebezpečné. Bohužiaľ podľa štatistík sa ale najčastejšie dostanú do nehody. Čierna farba je však neobvykle populárna. Stačí pripomenúť si čierny Mercedes, čiernu kravatu, čierne perly a čierne diamanty. V Európe je „čierna“ farba smútku, smútku a dokonca aj zla. Ale v Japonsku symbolizuje radosť.

Červená
Ľudia, ktorí si vyberú červené auto, sa spravidla vyznačujú odvážnou náladou, neuveriteľnou vôľou, sociabilitou a silou. Pravda, existujú aj deformácie – hovorí sa tiež, že prívrženci Červenej sú agresívni a impulzívni. Majitelia červeného auta sa často nemajú radi. Červená vyzerá efektívne, ale – majte na pamäti – rýchlo sa vypaľuje na slnku. Avšak pre našu krajinu, kde je slnko len približne 3 mesiace, to nie je problém.

žlutá škodovka

Žltá
Žltá je zriedkavým návštevníkom na našich cestách. Ale márne. Svedčí o pokoji, inteligencii, aktivite a spoločenskej spôsobilosti jeho majiteľa. Ľudia, ktorí uprednostňujú žlté autá, sa dokonale prispôsobia akejkoľvek, aj najťažšej situácii. Žltá je v Číne najpopulárnejšia a v Indii mimoriadne uctievaná, kde symbolizuje nádheru. Ale v Sýrii to je farba smrti. Európa je tiež pesimistická – žlté kvety dávajú muži pri rozlúčení a vo všeobecnom kultúrnom kontexte je žltá symbolom zúfalstva.

Už viete akú, budete voliť?