3 tipy, ktoré Vám pomôžu vybrať správny dátum svadby

Svadba nepochybne patrí k najkrajším a jedinečným dňom pre každú nevestu a ženícha. V ten deň si povedia áno a spečatia vzájomnú náklonnosť a lásku na celý ďalší spoločný život. Prípravy na svadobný deň zamestnávajú obidvoch partnerov, premýšľajú nad každučkým detailom, aby všetko prebehlo bez problémov, ale najdôležitejším a prvým krokom je garderóba vybrať si správny dátum sobáša.

garderoba

Na inšpiráciu vám ponúkame niekoľko tipov, aby ste sa dobre rozhodli.

1.Výber ročného obdobia

Nie je jednoznačné, ktoré ročné obdobie je na svadbu najvhodnejšie, každé z nich dokáže priniesť svoje osobité čaro a pôvab do tohto obradu, ale je dôležité pred samotným rozhodnutí prihliadať na miesto konania a zároveň rátať s nepredvídavým počasím, ktoré by mohlo spôsobiť aj nemalé problémy.

·Jar

Rozkvitnutá príroda, kvety a stromy prebúdzajúcej sa prírody na jar sú pripomienkou aj rozvíjajúceho sa nového spoločného života dvoch ľudí, a aj preto sú jarné svadby veľmi populárne. Znesiteľejšie a príjemnejšie teploty sú veľkou výhodou oproti zime alebo letu, ale rátať treba aj s jednou hrozbou, a tým bývajú dažde a búrky, ktoré by celú atmosféru dokázali pokaziť.

·Leto

Pre milovníkov horúcich dní a pre tých, ktorí preferujú voľnosť, je leto ideálnym časom na sobáš pod holým nebom. Na záhradnej terase si vychutnáte osviežujúce nápoje, tanec pod hviezdnou oblohou v lone letnej prírody je určite kúzelnou predstavou svadby, ktorá je pre vás ako stvorená.

  • Jeseň

Obdobie jesene hýri nádhernou paletou farieb, ktorú dokáže šikovný fotograf využiť pri vytvorení nádherných koláží vašich svadobných fotografií.

altán

  • Zima

V zimnom období nevesty láka predstava poeticky zasneženej krajiny, kde sa strieda romantika a magická nálada, ale v chladnom počasí je nutné svadobné šaty zakryť kožúškom, čo by bola škoda.

2.Kvety
Kyticu a jej výber je nutné prispôsobiť zvolenému ročnému obdobiu, poraďte sa preto s odborníkmi v kvetinárstve, ktorí vám s návrhom a s jej realizáciou radi pomôžu.

3.Dni štátnych sviatkov či prázdniny
V tieto sviatočné dni bude vaša svadba veselá a určite jedinečná, ale treba ju organizovať s dostatočným časovým predstihom, aby si vaši blízki a známi mohli včas rozvrhnúť svoj program.