Aby bol náš počítač naozaj rýchlym a praktickým pomocníkom


Pokiaľ ste si nedávno kúpili nový počítač, môžeme ihneď podniknúť prvé kroky, aby jeho služby a využitie boli čo najpraktickejšie

počítač

1.       Základom je operačný systém, ktorý je už pravdepodobne vo Vašom počítači legálne nainštalovaný. Zakúpená verzia operačného systému v počítačoch je dnes najčastejšie Windows 10. Takáto legálna verzia Vás však bude upozorňovať na dostupnú inováciu a aktualizácie. Na čo to odkladať? Ak túto inováciu povolíte, počítač by mal pracovať rýchlejšie, bez problémov, pričom Vás milo prekvapia nové doplnky. Preto si čas na aktualizáciu operačného systému nájdime hneď pri prvom upozornení. Budeme to mať už za sebou a následne budeme môcť náš nový počítač využívať čo najrýchlejšie a najvýkonnejšie, pritom s najnovšími funkciami. Aktualizácia môže síce trvať trochu dlhšie, ale v konečnom dôsledku sa to oplatí.

2.       Ak bude Windows 10 aktualizovaný na najnovšiu verziu, prichádza čas na výber vhodného internetového prehliadavača. Nehcem povedať, že dostupný priehladavač Internet Explorer bol nekvalitný, ale nie je žiadnym tajomstvom, že bol trochu pomalý a nepraktický, kvôli čomu ho väčšina ľudí využila iba k tomu, aby si cez neho stiahli radšej Mozillu Firefox, Operu, alebo Google Chrome. Ale inovovaný je už aj pôvodný Internet Explorer na verziu Edge, ktorá je už podľa viacerých názorov v úlpnom poriadku. Výber vhodného prehliadavača však už nechám na Vás, no tie objektívne najlepšie som už spomenul.

3.       Pravdepodobne máte v systéme predinštalovaný antivírus, ktorý Vás „straší“ svojou krátkou dobou platnosti a žiada Vás, aby ste si ho predplatili. Tohto problému sa nemusíte báť, takýto antivírus s kľudným svedomím odinštalujte a z internetu si napríklad cez stránku Uložto stiahnite plnú verziu ľubovoľného antivírusu zdarma. Osobne som veľmi spokojný s 360 Total Security.

monitor

4.       Ak som už spomenul, že predinštalovaný softér v niektorých prípadoch my osobne nepotrebujeme, vymažme ho. Zrýchli sa tým náš počítač, no miesto toho si z internetu stiahnime softvér, aký máme v pláne využívať my.