Ako efektívne šetriť?


Ak sa ľudia nejakým spôsobom naozaj zaujímajú o peniaze, tak je to väčšinou tak, že ich nemajú. To je asi jediné, na čo naozaj myslia. Asi je však každému jasné, že to je problém, pretože keď myslíte na nedostatok peňazí, jednoducho nikdy nemôžete dať priestor tomu, aby ich bolo skutočne dostatok. Keď sa nad tým zamyslíte, tak naozaj musíte veriť hlavne tomu, čo je pre vás podstatné. Verte tomu, že keď chcete mať dosť peňazí, musí byť pre vás prvoradý hlavne ten dostatok a nič okrem toho. Inak si naozaj len zbytočne koledujete o to, aby ste peniaze nemali. A keď už o tom hovoríme. Viete o tom, ako sa dá naozaj správne šetriť?

bilance

Aby šetrenie nebola španielska dedina
1.       Nechodievajte nakupovať potraviny, keď máte hlad. Možno to znie hlúpo a skôr ako banalita, ale verte tomu, že to najhoršie, čo môžete urobiť je, keď idete nakupovať hladný. Vtedy skutočne nakúpite veľmi veľa hlúpostí, na ktoré jednoducho máte práve v tej chvíli chuť. A aj keď sa vám to možno nezdá, doma si hneď pomyslíte na to, že ste to nemuseli kúpiť.

2.       Pozerajte sa na spodný regál. Marketingové ťahy fungujú a väčšinou práve zľavnený a lacný tovar býva úplne dolu práve kvôli tomu, že sa ľuďom nechce po to zohýnať. Naopak drahší tovar je vyššie a ten v normálnej cenovej kategórii sa nachádza vo výške vašich očí.

3.       Nakupujte v zľavách a s rozumom. Je veľmi jednoduché skĺznuť do niečoho, čomu sa hovorí nakupovanie o život. Ak však nechcete minúť šialene veľké peniaze práve v zľavách, dávajte si pozor na to, čo skutočne nakupujete. Verte tomu, že sa vám to bude páčiť.

pokladna

Ušetriť peniaze je pre niekoho naozaj nemožné, ale skúste rozmýšľať tak, aby ste si vždy niečo odložili. Dajte si nejakú sumu, ktorú proste musíte mesačne odložiť. Môže to byť zo začiatku niečo nižšie a potom sa môžete naopak zamerať na vyššiu a vyššiu sumu.