Ako ušetriť peniaze a aj napriek tomu si dopriať radosť


Poznáme to, príde výplata a už aj je fuč. Ak patríte medzi ľudí ktorých začína trápiť, že si neviete nijakú poriadnu čiastku so zarobenej sumy ušetriť, čítajte ďalej. Máme pre vás totiž pár tipov ako na to!

peněženka

Rozmýšľajte
Pravidlo číslo jedna je zásadné, ide  o to, že sa musíte zamyslieť nad tým, ako moc danú vec vlastne potrebujete. Pokiaľ ide iba o to, že ju len jednoducho chcete, je nutné si uvedomiť, že radosť z materiálnych vecí vydrží len veľmi krátko. Ak chcete do niečoho investovať peniaze, uprednostnite radšej peknú dovolenku s vašimi blízkymi. Peniaze, ktoré dáte do zážitkov sa vám neskôr milo odvďačia peknými spomienkami, pričom nové tenisky zošúchate a blúzka sa vám prestane po týždni páčiť.

Neberte si všetko
Ak neviete svoje míňanie peňazí nijako skrotiť, jednoducho ich teda nechajte doma. Odložte do zásuvky kreditné karty, či väčšiu hotovosť a zoberte si so sebou len pár eur. Keď nemáte minúť čo, míňať nebudete. Väčšinou popravde tie peniaze ani nepotrebujete a míňate ich len preto, že ich máte v peňaženke.

Zlaté prasiatko
Najstarší, ale aj najviac zaručený tip, ako ušetríte peniaze je kúpiť si šporkasu a vkladať do nej všetky peniaze, ktoré nechcete minúť. Existuje mnoho rôznych druhov, sklenené prasiatka, ktoré treba potom rozbiť, či šporkasy s kľúčikom, ktorý môžete dať niekomu blízkemu nech vám ho schová.

euro mince

Cena
Väčšina ľudí, ktorí míňajú peniaze, nehľadia na to, koľko a za čo minú. Je im jedno, či si napríklad kúpia minerálku za 50 centov alebo za 2 eurá. Môže to síce znieť hlúpo, ale hlavne na takýchto malých veciach záleží. Nemusíte prepočítavať každý cent, len si nabudúce v supermarkete uvedomte, že niektoré ceny sú skutočne prehnané a nie za všetko sa oplatí dať veľa peňazí. Voda je predsa voda a nič sa vám nestane, keď si raz za čas kúpite inú, ako značkovú.