Ako vypnúť mnohé upozornenia od Mapy Google

Služba má veľa možností upozornenia (medzi 40 a 54 umiestnenými v 10 kategóriách v troch telefónoch, ktoré sme vyskúšali) a všetky sú v predvolenom nastavení zapnuté. Keď sa pozriem do zoznamu, nájdem v mixe niekoľko dôležitých upozornení, ako je ten, ktorý mi umožňuje poznať môj rozpis vlakov pred odchodom do práce. Ale väčšinu ostatných považujem za triviálnu a nepríjemnú na to, aby som sa s ňou vyrovnal, neustále sa stohujem v mojom oznamovacom priestore a rozptyľujú ma od iných dôležitých oznámení.android.jpg
 
(Poznámka: Toto nie je problém pre ľudí, ktorí používajú telefóny iPhone. Od spoločnosti Google je to len niečo, čo používajú navigačnú aplikáciu vo vlastnom OS spoločnosti.)
 
Bez ohľadu na to, aký telefón Android používate, aplikácia Mapy vám umožňuje vypnúť oznámenia po jednom. Ale je tu rýchlejší a jednoduchší spôsob filtrovania všetkých týchto oznámení, ak používate telefón so systémom Android 9 Pie. Všetky nižšie uvedené kroky nájdete.
 
Skôr ako začnete, upozorňujeme, že umiestnenie niektorých položiek ponuky sa môže mierne líšiť v závislosti od značky telefónu, ktorý používate.
 
 

  • Otvorte aplikáciu Mapy Google a potom kliknite na tlačidlo ponuky v ľavom hornom rohu obrazovky
  • Prejdite nadol a potom vyberte položku Nastavenia.
  • Akonáhle ste tu, nájdite a ťuknite na „Oznámenia“
  • Tu uvidíte každú z kategórií upozornení. Každý z nich môžete otvoriť, aby ste deaktivovali akékoľvek upozornenie, ktoré sa nezdá byť užitočné.

 google mapy.jpg
NA TELEFÓNOCH SO SYSTÉMOM ANDROID 9 PIE:

  • Dlho stlačte ikonu aplikácie Mapy a potom klepnite na tlačidlo „i“ (informácie). Tým sa dostanete priamo na stránku „Informácie o aplikácii“.
  • Kliknite na položku „Notifications“
  • Tu sú všetky tieto oznámenia rozdelené do samostatných kategórií, takže môžete prechádzať medzi kategóriami a deaktivovať celé sekcie nepodstatných oznámení. Môžete tiež deaktivovať jednotlivé oznámenia v rámci každej kategórie.