Chceli by ste si finančne prilepšiť?

Ak máte priveľa energie, ktorú vo svojom plnom úväzku neviete spotrebovať a taktiež by ste radi zvýšili svoj rodinný rozpočet, využite svoju nadbytočnú energiu inde. Ak máte svoje koníčky a hobby, porozmýšľajte či sa vaše obľúbené činnosti nedajú speňažiť, tak spojite príjemné s užitočným.

investice

· V prípade, že radi pečiete a vaše koláče sú ozaj dobré a aj vyzerajú veľmi lákavo, zverejnite svoje služby v rôznych inzerátoch. Ponúknite tam pečenie koláčov za určitú sumu, ponúknite napríklad aj dopravu zdarma do niekoľkých kilometrov a zákazky na seba nenechajú dlho čakať. Nezabudnite na pútavý slogan či fotografie svojich výtvorov, ktoré prilákajú pozornosť okolia.

· Ak ste vášnivý záhradkár a máte plnú záhradu čerstvej zeleniny či ovocia, vybavte si povolenie a predávajte ju na trhoch. Dnes, keď každý vie o tom, že sa ovocie a zelenina v supermarketoch strieka chemickými postrekmi, si mnoho ľudí radšej priplatí za kvalitnejšie potraviny na trhoch, kde predávajú maloobchodní predajcovia potraviny priamo zo svojich záhrad.

· Ste šikovný kutil a rád majstrujete? Takisto môžete tieto svoje služby ponúkať širšej verejnosti za určitú sumu. Zverejnite v novinách alebo na zastávkach hromadnej dopravy svoj inzerát, kde budete ponúkať opravu práčky, vymaľovanie izby alebo pokosenie trávnika.

· Ak patríte medzi umelcov a rád tvoríte, dá sa speňažiť aj to. Či už maľujete obrazy alebo vyrábate iné umelecké diela, napríklad sochy, či hlinený riad, ponúkajte ich na rôznych burzách, kde za nich môžete získať slušnú sumu ak sú tieto diela kvalitné a jedinečné.

peníze

· Patríte k milovníkom detí? Ste starostlivá a rady sa hráte s malými deťmi? V tom prípade ponúknite službu stráženia detí, každý rodič, ktorý potrebuje niekam odísť a nemá svoje deti s kým nechať, určite ocení takéto služby. Vtedy dbajte na dobré recenzie aby vás odporúčali aj svojim známym.