Dôvody, prečo sa vyhýbať produktom obsahujúcich alkohol

Už roky sa alkohol používa v kozmetickom priemysle ako súčasť produktov, predovšetkým zameraných na elimináciu kožného mazu a akné. Často preto po týchto produktoch siahajú najmä tí, ktorí trpia zmiešanou a mastnou pokožkou so sklonmi k akné. Tieto produkty sľubujú odstránenie nadbytočného mazu a odstránenie akné, ale pri snahe o vyriešenie týchto problémov prehliadame fakt, že alkohol môže mať na našu pokožku negatívny vplyv a pri dlhodobom užívaní nám môže spôsobiť viac škody ako úžitku.

dvíka
 

Aj mastná pleť môže byť dehydrovaná

Ako som spomínala, v boji s akné a mastnou pleťou často siahame po produktoch s obsahom alkoholu. Tieto produkty však pleť oberajú o jej prirodzenú ochrannú bariéru, čo často vedie k nadmernému vysúšaniu pokožky. Všimli ste si niekedy, že napriek tomu, že máte mastnejšiu pleť, tá je zároveň suchá a napnutá? Je to preto, že pleť nemá dostatok vody, avšak tento jav neznamená to isté ako suchá pleť, s ktorou sa už človek narodí. V oboch prípadoch je dôležité používať produkty, ktoré pleť hydratujú a minimalizujú jej podráždenie. To znamená používanie produktov, ktoré neobsahujú alkohol, pretože ten pleť ešte viac vysuší.
 
matička

Alkohol spôsobuje starnutie pleti

Ďalším negatívom používania prípravkov s obsahom alkoholu je predčasné starnutie pleti. To znamená, že používanie týchto produktov spôsobuje, že naša pokožka starne rýchlejšie, čo je zapríčinené odumieraním kožných buniek, na ktoré tieto čistiace peny a vody aplikujeme denne. Preto ak si chceme udržať mladistvý vzhľad čo najdlhšie, mali by sme pozorne čítať etikety na výrobkoch a pokiaľ je to možné, vyvarovať sa produktov, ktoré obsahujú alkohol.
 
Preto keď budete nabudúce nakupovať pleťové tonikum alebo krém, prečítajte si obsah zloženia týchto produktov a neváhajte vyskúšať tie bez obsahu alkoholu. Zaberie to o niečo viac času, ale vaša pokožka sa vám o niekoľko rokov poďakuje v podobe zdravšej a mladšie vyzerajúcej pokožky.