Film Legends Museum v Prahe

V hlavnom meste Česka, v Prahe, prebehla tento rok zaujímavá udalosť, otvorili tam totiž nové múzeum s názvom Film Legends Museum. Patrí k ojedinelému typu múzeí, určené je pre širokú verejnosť, no ocenia ho hlavne obdivovatelia a fanúšikovia filmov, tam si určite prídu na svoje.

muzeum

Exponáty vás vtiahnu do deja

Nachádza sa v ňom okolo 900 exponátov predstavujúcich doteraz známe a slávne filmy a vidieť ich na vlastné oči je ozajstný zážitok. Každý fanúšik filmu sa môže pokochať pohľadom na detailne spracované filmové postavy, ktoré sú takmer ako skutočné a miestami máte pocit, že ste sa ocitli priamo uprostred deja filmu s jeho hlavnou postavou. Všetkých 900 vystavených exponátov nie je možné opísať, ale niektoré vám môžem priblížiť.

Zopár známych postáv z množstva exponátov

Rocky Balboa, Alien, Spiderman, Superman, Joker, Mickey Mouse, Gremlini, E.T., Terminátor a ešte mnoho ďalších máte šancu vidieť, ak zavítate do tohto zaujímavého múzea. Za zmienku stojí hlava Predátora, tá pôsobí naozaj hrôzostrašne, podobne je to aj s dinosaurom z Jurského parku alebo žralokom zo staršieho, ale veľmi populárneho hororu Čeľuste.

Tvorcovia mysleli aj na deti

Ak to zhrnieme, tak návšteva v múzeu zaručene prinesie každému fanúšikovi filmov, bez rozdielu veku, fantastické zážitky. Prísť sa pozrieť môžu aj deti, aj na nich sa pri zostavovaní múzea myslelo. Okrem legendárnych filmových postáv sú vystavené aj mnohé staršie aj nové rozprávkové postavičky, animované či hrané. Okrem známych hrdinov si tu môžete obzrieť aj raritné kúsky, ktoré tu zažívajú svoju výstavnú premiéru.

terminátor

A nezabudnite na kino…
Múzeum by nebolo múzeom, ak by sa v ňom nepremietalo. Takže aj tento zážitok, podobný kinu, si tu môžete vychutnať. Ale ak ste nadšenec hororov a nič vás len tak ľahko nevystraší, tak práve pre vás je určený vyhradený kútik, ktorý by ste nemali obísť, ale si ho do sýtosti užiť.