Kultúrny zážitok, ktorý vás nebude stáť ani euro

Londýn patrí medzi historické skvosty a kto ho už navštívil nám určite dá za pravdu. Pozrieť si jeho historické budovy, múzeá či pamätihodnosti môžete aj zadarmo, stačí si len zistiť, ktoré z nich ponúkajú voľný vstup. Môže sa však stať, že na prehliadku si budete musieť počkať a vystáť v dlhšom rade, čo znamená, že množstvo turistov, ktorí budú mať o artefakty návštevu záujem tak ako vy, bude primerane veľký možnosti voľného vstupu. Ale kto by takú príležitosť nevyužil?


muzeum


Museum of London


Toto nádherné múzeum skrýva všetky tajomstvá Londýna od čias jeho vzniku až po súčasnosť. Turisti, ktorí majú záujem sa o Londýne dozvedieť čo najviac by nemali vynechať jeho návštevu. Navyše sa v ňom priebežne usporadúvajú zaujímavé výstavy z rôznych oblastí umenia. 

 


Natural History Museum
Návštevu tohto múzea ocenia hlavne milovníci prírody a určite sa v ňom nudiť nebudú. V múzeu je inštalovaných päť tematických expozícií, ktoré obsahujú viac ako 70 miliónov exponátov. Obdivovať môžete vystavené zbierky z oblasti zoológie, paleontológie, botaniky, entomológie alebo mineralógie.

 
British Museum

Viac ako 7 miliónov exemplárov z celého sveta sa nachádza v Britskom múzeu. Do niekoľkých výstav sú rozdelené podľa témy, nájdete tam napríklad zbierky z Perzie, Ríma, Egypta či Veľkonočných ostrovov. Prehliadka je rozľahlá a na jej pozretie si môžete rezervovať aj celý deň. Niektoré z vystavených zbierok sa však zadarmo pozrieť nedajú a vstup do nich je spoplatnený.

 
Science Museum

Milovníci pokroku si sem určite nájdu cestu. Vidieť tu môžete všetko od parných lokomotív až po detailné vyobrazenie DNA, teda všetko z vedy a techniky. Zaujímavosťou tohto múzea je, že tu je dovolené dotýkať sa vystavených predmetov, môžete sa pohrať so zaujímavými technickými objavmi alebo skúsiť vylúštiť niektorú z vedeckých hádaniek. Priplatiť si môžete za lietanie v simulátore a mnohých zaujímavých technických atrakciách.

anglie

 
Museum V&A
V tomto múzeu sa vrátite do Viktoriánskej éry za čias panovania kráľovnej Viktórie. Vo viac ako 100  sálach si môžete vychutnať krásu dobových malieb, sôch a dekoratívnych predmetov z tejto doby.