LED žiarovky ako šetrič energie aj peňazí

Žijeme v dobe, kedy sa konečne kladie dôraz na environmentálne hľadisko každodenných činností človeka. Prišli sme totiž na to, že životný štýl, aký doteraz mala väčšina ľudí v rozvinutých krajinách nie z dlhodobého hľadiska vôbec udržateľný a má negatívne následky nepredstaviteľných rozmerov. Týmto následkom sa teda snažíme čoraz viac predchádzať, alebo zastaviť ich rozširovanie, aby mali aj ďalšie generácie šancu vidieť svet, ako ho poznáme my. Či už je to obmedzenie konzumácie živočíšnych produktov, výmena auta za bicykel, alebo používanie plátených tašiek namiesto tých plastových, každý si dokáže nájsť svoj spôsob, ako priložiť ruku k dielu. Jedným z najrozšírenejších spôsobov, ako spoločnosť šetrí životné prostredie a aj svoje peňaženky je používanie LED žiaroviek.

rozsvietená žiarovka

Ich používanie bolo u nás celospoločensky prijaté najmä kvôli ich ekonomickej úspornosti v porovnaní s klasickými žiarovkami. Medzi ďalšie výhody patrí aj ich dlhá životnosť, ktorá je v priemere až 50 000 hodín, no niekde sa uvádza aj 100 000 a za spomenutie stojí aj ich vlastnosť rozsvietiť sa na plný výkon hneď po zapnutí.

žiarovka

LED žiarovky sa vyrábajú v rôznych prevedeniach, veľkostiach a tvaroch. Na ich obaloch to môžeme vidieť napríklad ako označenie E27. Toto je označenie závitu a skladá sa z písmena E, ktoré je odvodené od názvu “Edisonov závit” a číslo 27 predstavuje priemer závitu v milimetroch. Na výber sú tiež rôzne farebné prevednia tak, ako pri všetkých LED produktoch. Okrem LED žiaroviek totiž môžete použiť na osvetlenie aj LED panely, či LED pásy, pričom všetky majú svoje výhody aj nevýhody. Najlepšie je preto poradiť sa priamo na predajni a zistiť, čo by najviac vyhovovalo práve vám. LED produkty je možné použiť v interiéri aj v exteriéri a aj preto je potrebné zohľadniť pred kúpou všetky faktory.