Oživenie zmrznutého tela


Prázdniny ako z rozprávkovej knihy. Snehom obťažkané stromy, svahy pokryté bielym panenským snehom. Vonku -10 stupňov a my s priateľmi na našej chate v lese.

hory


  • Každoročne sa vyberáme cez zimné a jarné prázdniny k nám na chatu. Sme v prírode, deti sú pod kontrolou s nami a nenudia sa , pretože majú rovesníkov, s ktorými sa môžu hrať. Pri deťoch sa striedame. Nie každý rodič si môže totiž zobrať toľko dovolenky, aby vykryl celý prázdninový čas.


 

Tak tomu bolo aj teraz. Stráženie detí a vypĺňanie ich voľného času, sme si zobrali na starosť na začiatku prázdnin dve rodiny. Pozbierali sme deti zo štyroch rodín. Nabalili sme potraviny a nechali sme sa vyviesť ďaleko do lesa. Cesta nevedie priamo k našej chate- je potrebné ešte hodný kus vyšliapať pešo.

 


  • Zakúrili sme, nachystali jedlo a rozmýšľali ako prežijeme najbližšie dni. Deti šantili vonku . V meste  toľko snehu veru nikdy nebýva. Len ťažko sme ich vedeli presvedčiť, nech aspoň na chvíľu  sa prídu zohriať do chaty . Aký to kontrast k tomu, keď sme doma! Vtedy ich nevieme presvedčiť, aby aspoň na chvíľu išli vonku.


 

Snehuliak zdobil lúku pri chate. Snehový bunker- iglu sa robil za chatou.  Sneh tvrdý, zmrznutý sa oddeľoval veľmi ťažko. Na boboch ho deti nosili po celých kvádroch . Nevadilo im, že rukavice sú premočené a ruky mrznú.

zima

 

Horšie bolo večer. Ruky zmrznuté začali bolieť- https://www.basketesprit.sk/ozivenie-zmrznuteho-tela/

 

 Pomohol starý dobrý trik- postupné rozmrazovanie rúk tečúcou studenou vodou. Potom vlažnou a až po hodnej chvíli teplou. Horúci bylinkový čaj rozvoniaval na peci. Domáci med a sirup z malín priliaty do čaju urobili  z nápoja rozprávkový nápoj. Ešte nikdy deťom nič tak nechutilo. Palacinky plnené tvarohom voňali po vanilke deti červenolíce papkali akoby nikdy nejedli.

 Ej hľa ! Čo urobí pobyt na vzduchu. ! Vymrznuté ale šťastné zaspali hneď po siedmej večer.

Prvý deň sme teda zvládli !

Ohodnoťte příspěvek