Pätnásť minútové triky pre sviežejší vzhľad

Možno aj vy máte dojem, že v dnešnej dobe si môžeme kúpiť hocičo. Jednu vec však určite nie a to spokojnosť so sebou samým. Dobre vyzerať neznamená chodiť po drahých nákupných centrách, beauty salónoch či plastických operáciách. Dobre vyzerať pre nás znamená byť vo svojej koži. To najlepšie docielime u nás, v pohodlí našich domovov, kde zrelaxujeme. Niekoľko tipov pre príjemné strávenie času a popritom aj skrášlenie nás samých nikdy nie je na zahodenie.

žena

Krásny biely úsmev si môžete vyčariť aj doma bez zbytočných poplatkov. Pravidelné umývanie zubov, aspoň trikrát do dňa s kvalitnou zubnou pastou sa neprejaví len na sviežom dychu, ale aj krásnym úsmevom. Tipy ako sóda bikarbóna alebo uhlie sú raz za čas doplňujúcim prostriedkom. Ak máte problém so zápachom, skúste žuvať lístočky mäty, ktoré by to mali napraviť.

Oleje na všetko

Aj u nás je čoraz viac v obchodoch vidieť ponuku rôznych prírodných olejov. Často nie sú len na konzumáciu, ale aj na využitie pre našu krásu. Urobte si z nich zábal na vlasy, alebo sa pred spaním s nimi natrite. Kokosový olej je dokonalý na suchú pleť ako napríklad na pätách, šípkový na tvár a jej rozžiarenie. Mandľový olej využite na tmavé kruhy pod očami. Namiesto syntetických výrobkoch teda siahnite na prírodné.

mast

Ak nemáte čas na nič, vždy si aspoň spomeňte na manikúru. Mnoho ľudí hodnotí druhých na základe rúk, preto jemná pleť a upravené nechty nie sú krokom vedľa. Ak na to nemáte čas, majte so sebou vždy pilník, kedykoľvek ho potom môžete použiť. Ruky si krémujte na noc, aby sa krém či olej čo najlepšie vstrebal, keďže si počas noci nebudete umývať ruky.

Nezabudnite si urobiť režim, pri ktorom budete stíhať všetko. Najlepšie spravíte, ak si na každý deň rozvrhnete zopár relaxačných minút. Prechádzky sú rovnako potrebné. Aby ste nadobudli sviežejší vzhľad, vyhýbajte sa káve a alkoholu. Dokážu vás síce nabudiť, ale keď z nich vytriezviete, budete nielen unavená, ale hlavne vaša pokožka si vyberie svoju daň v podobe šedého nádychu či vrások.
Nezabudnite skombinovať príjemné s užitočným. Relaxujte u vás doma s pomocou vonných olejov alebo masáže. Pri takýchto príležitostiach môžete zhrešiť sladkosťami, aby sa vaša spokojnosť ešte znásobila a vy budete ešte viac žiariť.