Prelomová konzola – PlayStation 5

V modernom svete sa inováciám nevyhne žiadna z vecí. Každá spoločnosť sa snaží rok čo rok zlepšovať svoje výrobky a pritiahnuť si tak viac zákazníkov. Inak na tom ani nie je spoločnosť Sony. Tá ma za sebou úspešnú konzolu PlayStation, ktorá sa teší popularite na celom svete. Jej najnovšie vydanie PlayStation 4 podporuje mnoho vecí, vrátane Blu-ray diskov, bezdrôtových ovládačov atď. Spoločnosť Sony však oznámila príchod novej a lepšej konzoly, PlayStation 5. Poďme sa na ňu pozrieť trošku z blízka.

playstation
 
PlayStation 5sa možno vôbec nebude volať PlayStation 5. Sú to zatiaľ len dohady, ale skutočne sa môže stať, že Sony pre svoju novú konzolu vymyslí nejaké lepšie a inovatívnejšie meno. Detaily o tejto konzole sa totiž odhaľujú len pomaly, krôčik po krôčiku, a ani jej samotný dátum vydania ešte nie je známy. Špekuluje sa, že konzola by na trh mala prísť okolo roku 2020. Ak sa však chceme dočkať pravdy, musíme počkať na to, ako sa vyjadrí samotné Sony.
 
Vývojári od Sony však už potvrdili niektoré detaily. Nová konzola by mala podporovať staré hry od PlayStation 4, zatiaľ nie je známe, či aj staršie alebo nie. Rovnako tak by mala podporovať 4K zobrazenie do 120Hz. Niektoré zdroje hovoria, že by to mohlo byť až 8K, avšak vývojári sa k tejto teórii nevyjadrili. Ďalšou novinkou oproti PlayStation 4 bude výmena HDD za rýchlejší a lepší SSD. Prepracovanejšia by mala byť aj procesor a grafika, ktorá by mala zvládnuť hry na oveľa lepšej grafike, ako to bolo u pri starších verziách PlayStation.

ovladač
 
Dohady ohľadom dizajnu konzoly sú na mieste, avšak nikto ešte presne nevie, ako by konzola presne mala vyzerať. Isté ale je, že táto nová konzola od Sony bude poriadne silná a konkurenčné firmy budú musieť vytiahnuť poriadne eso z rukávu, aby ju porazili. Nechajme sa ale prekvapiť, s čím nás ešte Sony prekvapí ohľadne PlayStation 5. Aj keď sa Sony neobjaví na konferencii E3, určite bližšie informácie podá na jednej zo svojich vlastných konferencii. My len môžeme zostať v očakávaní, s čím nás ešte môže Sony prekvapiť. Jedno je ale isté. PlayStation 5 bude prelomová konzola.