S virtuálnym sídlom ušetríte

Chcete začať s podnikaním alebo začať nový biznis? V takom prípade vás istotne čaká byrokracia spojená so zakladaním novej firmy a s jej zápisom do Obchodného registra (OR SR). Alebo si radšej nejakú založenú či pripravenú firmu kúpite. V každom prípade sa tu ale stretnete s faktorom, akým je potreba uviesť registračné sídlo firmy. Kontaktnú adresu pre obchodných partnerov a štátne orgány.

Žena v kancelárii

Alebo máte firmu úspešne zapísanú v OR SR, ale chceli by ste tento bod zmeniť. Zmeniť firemné sídlo, pretože vás napríklad prenájom súčasných kancelárskych priestorov stojí veľa peňazí. Vždy je však šanca, čas a priestor na zmenu.

Dôvodom môže byť aj fakt, že konkrétne kancelárske priestory aj napriek plateniu vysokého nájomného k svojej podnikateľskej činnosti plnohodnotne nevyužívate. V podstate by vám stačil klasický domácich priestor a počítač. Alebo ste väčšinu času v zahraničí.

V každom prípade pod registračným firemným sídlom nemusíme chápať pracovisko. Nemusíme pod tým chápať priestory, v ktorých podnikáte. Vo svojej podstate môže ísť v tomto prípade o zaevidovanie akéhokoľvek bytového alebo nebytového sídla, ku ktorému máte prístup alebo ku ktorých zápisom vám dá povolenie ich vlastník.

Z tohto dôvodu mnohí podnikatelia začali využívať virtualne sidlo. Primárne z dôvodu, aby znížili svoje finančné náklady a výdaje.

Konferenčný stôl

O čo ide?

Sú tieto sídla skutočne len „virtuálne“? V skutočnosti vravíme o skutočnom sekretariáte, ktorý sa nachádza väčšinou na lukratívnej adrese, vo veľa prípadoch v našom hlavnom meste. Prenájom a následný zápis takejto adresy do OR SR k vašej firme spraví dobrý dojem na vašich obchodných partnerov.

Nie je to však len o lukratívnej adrese.

Spolu s ňou si kupujete aj doplnkové služby sekretariátu. Prijímanie, odkladanie, skenovanie a preposielanie firemnej pošty, či možnosť prenájmu konferenčnej miestnosti.