Šetrná náhrada za „neónky“

V minulosti boli neónové svetlá veľkým hitom, ktorý sa stal obľúbeným najmä kvôli ich typickému trubicovému dizajnu. Pre „neónky“ ako sa im skrátene hovorí, je typické blikanie, ktoré pretrváva hlavne pri zapnutí a taktiež aj ich jemné bzučanie, sprevádzajúce svietenie. V súčasnosti tieto ikonické svetlá nahrádzajú modernejšie a šetrnejšie technológie, avšak ich jedinečný tvar zostáva. Pokiaľ by ste teda chceli mať stále ikonické trubicové osvetlenie, môžete „neónky“ nahradiť LED trubicami. Neónové svetlá a LED trubice by ste na prvý pohľad od seba pravdepodobne nerozoznali.

LED trubica

Vyzerajú totiž to veľmi podobne, ba až priam identicky, ale rozdiel si môžete všimnúť v niektorých vlastnostiach, ktorými sa odlišujú. Základný rozdiel je počuteľný hneď po zapnutí LED trubíc, ktoré sú v porovnaní s neónovým svetlom úplne tiché a nie je počuť žiadne bzučanie. Vrátane zvuku je rozdielnosť viditeľná aj v intenzite svetla, pričom LED trubice svietia okamžite a „neónkam“ rozsvietenie trochu trvá, a preto blikajú.

neónová lampa

Čo sa týka ďalších odlišností, možno nie sú hneď viditeľné ani počuteľné, ale určite ich pocítite na vašej peňaženke. LED trubice dokážu dlhotrvácnym využívaním ušetriť podstatné množstvo spotrebovanej elektriny. To znamená, že viete ušetriť celkom peknú sumu, ktorú by ste inak minuli na energetické náklady. Ďalšia odlišnosť, ktorá je však taktiež viditeľná až po určitom čase používania je vysoká životnosť, ktorou sa vyznačujú takmer všetky druhy LED osvetlenia. Bezproblémové svietenie až po niekoľko rokov sa navyše krásne dopĺňa s nezávadným zložením, ktoré je možné považovať za ekologické. Svetelné LED trubice nemajú tým pádom žiadny negatívny vplyv na ľudský organizmus a ani na životné prostredie. Výmena „neóniek“ za LED trubice prináša teda hneď niekoľko benefitov, ktoré vás určite presvedčia, aby ste sa staršieho typu svetla zbavili. Dokonca niektoré druhy LED trubíc sa dajú vymeniť aj priamo za neónovú trubicu, bez nutnosti meniť štartér.