Studená pena je vhodná na výrobu kvalitného matraca

V noci by sme mali spať, nechať odpočinúť celé telo aj myseľ, no na to musíme mať aj vhodné podmienky. Posteľ s kvalitným matracom je základ, na ktorom treba stavať a prispôsobovať ich svojim nárokom. Na to, že nemáme k dispozícii zdravotne vyhovujúci matrac sa už v súčasnosti vyhovárať absolútne nedá, pretože obchody lákajú zákazníkov na neskutočné množstvá tovarov.

Vrstvy sú dôležité

Väčším problémom by mohlo byť vybrať si, pretože typov, druhov či materiálov, z ktorých sú matrace vyrobené, je toľko, že orientovať sa v nich je niekedy zložité. V takom prípade sa zákazníci môžu obrátiť na odborných predajcov, ktorí im do veľkej miery pomôžu a poradia, ktorý výrobok je pre nich najvhodnejší. Odporučiť im môžu napríklad matrace zo studenej peny, ktoré sú matrace zo studenej peny momentálne to najmodernejšie, čo tento segment na trhu ponúka. Kvalitu tohto typu matraca ovplyvňuje hlavne kvalita peny a tiež spôsob jej výroby.

Najtrendovejšia spomedzi technológií je takzvaná „crash“ technológia, ktorá matracom zabezpečuje dlhú životnosť, zároveň je ich tvarová pamäť oveľa lepšia ako pri matracoch z obyčajnej studenej peny, a teda sa perfektne prispôsobia tvaru každého tela. Pre alergikov sú na trhu k dispozícii matrace s antibakteriálnymi vlastnosťami, na výrobu ktorých sa používa špeciálna pena Sanitized od švajčiarskeho výrobcu, čo je vzhľadom na rastúci počet alergikov veľmi vítaná vlastnosť.

Krása a kvalita v jednom

Matrac s označením SWING sanitized je jedným z výrobkov sendvičového typu a tiež obsahuje certifikovanú penu Sanitized s hmotnosťou 40kg/m3. V spojení s matracmi ide o najvyšší hygienický štandard a v nich ju výrobca vyprofiloval do 7 anatomických zón. V oblasti bedier a ramien je navrstvená hrubá vrstva peny, táto oblasť sa nazýva bedrová a ramenná kolíska a má na svedomí vyššiu účinnosť tejto sedem zónovej profilácie. Okrem toho do značnej miery matrac aj prevzdušňuje. Kombinácia týchto dvoch typov peny je tvrdšou oporou tela a takto vyrobený matrac je možné používať obojstranne, jedna je mäkšia a druhá strana tvrdšia. Základné vlastnosti matraca charakterizuje jeho hrúbka do 24 cm, pod neho sa odporúča lamelový rošt s počtom lamiel minimálne 28 kusov, tvrdosť matraca je H3/H4 a udrží človeka s hmotnosťou do120 kilogramov.