Syrová pizza na leto i na zimu

Existuje nespočetné množstvo receptov na pizzu alebo poznáme mnoho spôsobov ako si pripraviť pizzu rôznych druhov. Nie vždy sa ale musíte držať receptu. Stačí trocha fantázie a môžete si v pohodlí domova vykúzliť lahodnú pizzu. Skúste ale pri tomto recepte dodržať postup a predpísané ingrediencie aby ste ochutnali skvelo chutiacu pizzu.

sýrová pizza
 
Keďže ideme piecť syrovú pizzu tak budeme na ňu potrebovať viac syra ako na inú pizzu. Zároveň však treba zdôrazniť, že nepôjde iba o jeden druh syra, ale hneď budeme používať niekoľko rozličných druhov syrov. Pôjde o tri druhy syrov. Osemdesiat gramov si pripravíme údeného syra. Mozzarelly budeme potrebovať oveľa viac. A to presnejšie stoštyridsať gramov. Posledný tretí syr, ktorý použijeme na prípravu pizzy bude parmezán, ktorý si nastrúhame. Toho však bude treba najmenej. Približne asi pätnásť gramov. Cibuľka a paradajky sú súčasťou takmer každej pizze a v tomto prípade nepôjde o výnimku. Jedna cibuľka bude stačiť, ale paradajok by malo byť asi päť kusov. Ak sú väčšie postačia štyri. Samozrejme čo by to bolo za pizzu bez kečupu. Pripraviť by sme si mali vopred aj sušené oregano, bazalku, soľ i mleté čierne korenie. Olivový olej je tiež samozrejmosťou. Cesnak budeme používať tiež tak si pripravíme rovno tri strúčiky. Saláma bude najvhodnejšia práve suchá a v prípade, že vám nevadí štipľavé tak bude najlepšie zvoliť pikantnú. Nakoniec si pripravíme zelené olivy, ktoré nemusí mať každý rád. Ak ich teda neobľubujete tak ich radšej vynechajte.
 
vaření

Ako prvé si nakrájame cibuľu na kúsky a cesnak na plátky a osmažíme ich na oleji. Paradajky tiež nakrájame a osolíme. Následne ich domäkka podusíme. Posekáme bazalku a pridáme ju do zmesi. Pridáme tiež oregano, kečup, soľ. mleté čierne korenie a následne poriadne premiešame. Zmes necháme aby sa vychladla. Cesto na pizzu potrieme pripravenou paradajkovou omáčkou. Následne poukladáme kúsky údeného syra a dáme na chvíľku do rúry. Po pár minútach vytiahneme a uložíme nakrájanú mozzarellu spolu so strúhaným parmezánom. Ešte poukladáme kolieska suchej salámy a poprípade olivy. Posledný krok, ktorý nám ostáva je dať pizzu piecť. Po dopečení nakrájame a môžeme ochutnať.
 
Užite si podomácky vyrobenú pizzu a vychutnajte si výsledok svojej vlastnej práce.