Toto je 5 finančných chýb, ktorých by ste sa vo svojich 20-tich rokoch mali vyhnúť

To, čo robíte so svojimi peniazmi vo svojich dvadsiatich rokoch, teda všetky vaše úsporné a výdavkové návyky a dlhy, zostanú s vami ďalších 10 rokov a dlhšie.
Zabezpečte si tzv. finančnú bezpečnosť a vyhnite sa týmto chybám:

euro

1. Vynakladáte viac, než máte
Tajomstvo budovania bohatstva je jednoduché: žiť z vlastných prostriedkov, mesiac po mesiaci. Ale často máme tendenciu to porušiť, najmä ak si myslíme, že všetci ostatní žijú lepší život. Avšak výdavky nad rámec vašich prostriedkov nie sú trvalo udržateľné, pretože čoskoro uvidíte, kedy sa účty začnú hromadiť. Naučte sa byť spokojní s tým, čo máte. Utrácajte menej, a zistíte, že finančná sloboda je oveľa viac posilňujúca a potešujúca, ako sa neustále snažiť držať krok s ostatnými.

2. Nesledujete svoje peniaze
Sledovanie vašich peňazí vám dáva väčšiu informovanosť o vašich výdavkových návykoch a o tom, čo vlastne robíte s vašimi peniazmi. Môžete si myslieť, že ste šetrný a robíte všetko, čo môžete, ale po prezretí detailov na vašom účte si môžete uvedomiť, že vaše každodenné latté s cigaretkou zvyšuje vaše výdavky na viac, než si môžete dovoliť.

karta

3. Nepoužívate svoj voľný čas na zarobenie
Nikdy nebudete mať viac času a energie, než teraz. Takže namiesto sledovania svojej obľúbenej tv show, využite svoj voľný čas na to, aby ste získali dodatočné zdroje príjmu. Existuje veľa mikroprác, aby ste si zarobili na dodatočné výdavky.

4. Najprv splácate nesprávne dlhy
Ste odhodlaný splácať svoje dlhy, ale nie ste si istý, odkiaľ začať? Mali by ste pracovať na študentských pôžičkách, pôžičke na auto alebo spotrebnom úvere? Finanční experti odporúčajú najprv vyplatiť vašu najvyššiu sadzbu dlhu. Zamerajte sa na splácanie toho dlhu, ktorému prislúcha najvyššia úroková sadzbu.

5. Robíte neopatrné výdavky
Vyzerá to, že vychádzate z výplaty do výplaty? Je pravdepodobné, že robíte nejaké neopatrné výdavky a je načase ich zastaviť. Skúste platiť hotovosťou a vyhnúť sa náhodným nákupom. Vytvorte si zoznam potravín, ktoré skutočne potrebujete a predovšetkým obmedzte online nakupovanie.