Výber šiat na stužkovú

Výber šiat je pre ženu veľmi dôležitý. Pokiaľ Vám nesedia správne na Vašej postave dokážu Vám pokaziť celý večer. Naopak správne šaty pozdvihnú sebavedomie a podčiarknu krivky každej postavy.
Medzi najviac vyhľadávané farby patria tento rok rozhodne béžová, ružová, bordová, žltá ale aj pastelová modrá. Žltá zažila tento rok veľký úspech na mólach úspešných návrhárov a našla si svoje miesto aj v obchodných reťazcoch. Štúdie ukazujú, že táto farba taktiež zvyšuje produkciu serotonínu v mozgu a zlepšuje náladu ľudí okolo Vás. Ružová je ženská, elegantná a romantická. Pri výbere farby môžete využiť aj farbu Vašich vlasov a pokožky.

šaty

Ako každý rok sú veľkou inšpiráciou celebrity. Ich outfity z červeného koberca sú inšpiráciou pre mnohých. Pokiaľ hľadáte nejaké zaujímavé kúsky, rozhodne si pozrite fotografie z Oscarov. Tam často môžeme pozorovať metalické strieborné odtiene a zvýraznený pás.

Túto sezónu môžeme vidieť aj rôzne štýly rukávov. Sofistikovaný dlhý rukáv je aj veľmi praktický, keďže sa maturitné plesy často konajú v zime. V tomto designe môžete experimentovať aj s variantou s holými plecami. Off-the-shoulder a šaty s jedným rukávom sú taktiež považované za trendy toho roku. Odhalený chrbát ozvláštni aj jednoduché šaty. Na rozdiel od hlbokých výstrihov nie je vulgárny a pôsobí rovnako zvodne. Má mnoho rôznych designov. Obľúbené sú napríklad kúsky so šnurovaním na chrbte.

společenské šat

Typ Vašej postavy je dôležitým faktorom pri výbere spoločenských šiat. Pokiaľ máte postavu presýpacích hodín siahnite po kúsku, ktorý zvýrazní Vaše krivky ( napríklad kúsky s užším pásom, puzdrová sukňa). Pokiaľ naopak máte postavu „obdĺžnik“ vytvarujte svoj pás pomocou zavinovacích šiat alebo opasku.
Nebojte sa experimentovať! Vyskúšajte napríklad nohavicový kostým alebo overal. Existuje veľké množstvo designov. Od tých elegantných a ženských až po mužské strihy, ktoré môžete doladiť napríklad opaskom alebo šperkami. Rozhodne nebudete nudné a tuctové.