Na oleji nielen vyprážame, ale pleťové oleje sú perfektným kozmetickým pomocníkom

Z dostupných zdrojov čerpáme mnohé informácie ohľadom najrozličnejších produktov, ktoré používame alebo sa chystáme ich použiť. Skúmame ich vlastnosti, zloženie, zisťujeme vplyv a aj to, na čo sú určené a či vyhovujú práve našim potrebám. Najdetailnejšie sa takto venujeme asi kozmetickým produktom, pretože ich nesprávna aplikácia môže napáchať rozsiahle škody, a tie sa naprávajú ťažko a dlhodobo.

Malé fľaštičky plné zázračných látok

Pred tým ako si nanesieme na tvár nejaký krém, je dobré si o ňom zistiť čo najviac informácií, pretože iba podrobná analýza obsiahnutých látok nám dá záruku toho, že si použitím nesprávneho produktu neprivodíme problémy s pleťou, vyrážky, začervenanie či vysušenú, šupinatú pokožku. Tieto prejavy alergie sa odstraňujú dosť zložito a je to na dlhšiu dobu, takže je namieste používanie iba kvalitných a overených výrobkov.

Naša pleť si vyžaduje zvlhčovanie a premasťovanie do potrebnej miery, aby toho nebolo veľa alebo naopak, málo. Krém je základ, ale dostupné sú aj oleje s výživnými a hydratačnými zložkami, ktoré sú vhodné ako podkladová vrstva pod krém či pod make-up. Každodenné líčenie a večerné odličovanie zaťažuje našu pleť, je namáhaná a vysušuje sa, preto by sme jej mali dopriať dostatok hydratácie, aby mala čas na regeneráciu. Žiadaný efekt prinášajú pletove oleje Amourdeadsea.sk pleťové oleje napríklad aj proti vráskam, ktoré nás v určitom veku začínajú trápiť.

Druh masky musí vyhovovať pleti

Pleťové oleje sú zložené z čisto prírodných látok, tak často využívaných minerálov z Mŕtveho mora, obohatené o vitamíny a zloženie v pomere, ktorý dokáže pleť ochrániť pred vysušovaním, príjemne ju premastí, ale robí to citlivo, pretože látky nie sú dráždivé ani prehnane mastné, samozrejme, v závislosti od typu produktu, a tiež pokožky, na ktorú olej budeme aplikovať. Kvapku oleja si nanášame na tvár, krk a dekolt, rozmasírujeme jemnými krúživými pohybmi, aby sa dostal na celú plochu a mohol tak pôsobiť všade, kde je to potrebné.