Relaxačné hobby : Maľujte a zahoďte stres!

Nie je ľahké priznať si, že svoj čas už nenapĺňame tak, ako kedysi. Keď sme boli ešte malé deti neexistovala tak rafinovaná technika, s akou sa dnes spoznávajú už prváčikovia na základnej škole. Neexistovali telefóny, a tak sme museli bežať od domu k domu a zvoniť kamarátovi. Našli sme si čas na zábavu, ktorá sa jednoducho v dnešných dňoch u detí nájde len zriedkavo. O tínedžeroch platí to isté – napríklad namiesto priamej komunikácie je pre nich lepšie vytiahnuť z vrecka smartfón a nezmyselne ťukať do displeja. Vzhľad dnešných dievčat je podobný tridsaťročnej mamičke, pretože už od mladého veku používajú rôzne líčidlá a nosia extravagantné oblečenie. Chlapci zasa zabúdajú na rešpekt a úctu k starším ľuďom, ženám a niekedy aj ku vlastným rodičom. A čo dospelí ?

blok

Workoholici majú v hlave len jediné – peniaze za dobre odvedenú prácu, ktorá im zaberie drahocenný čas, a prídu tak o dôležité okamihy vo svojom živote. Normálny človek po skončení práce síce odíde domov, ale čo ho tam čaká ? Len starosti spojené s domácnosťou, deťmi, a potom čo ? Nuda. Čo tak zaliezť si do izby a niečo pekného namaľovať alebo vytvoriť ? Je to predsa krásne hobby, ktoré poteší azda každú osobu !

malba

Tí, ktorým sa žiada relax a nejaké to „oslobodenie ustarosteného človeka“, si môžu prísť na svoje. Maľovanie je totiž výborným prostriedkom na toľko žiadaný pokoj od všetkého a od všetkých. Pri ňom zabudnete na zlý deň a ponoríte sa do širokospektrálnej ríše, kde ste pánom len a len vy. Nejde o nič veľkého – ak nie ste profesionál nejde o nadčasovú maľbu, ktorá musí byť perfektná do detailov. Je dokonalá už len preto, že ste začali. Skúste zapojiť vlastnú fantáziu, zapojte všetky mozgové zápoje, a vytvorte vaše dielo. Techník maľby je vo výtvarníctve neúrekom. Je len na vás, ktorej budete venovať čas, a ktorá vás bude najviac baviť.

omalovánky

Okná a výrobky zo skla si môžete napríklad ozdobiť špeciálnymi farbami určenými na sklo. Najprv čiernou namaľujete kontúry, necháte ich na pár minút uschnúť a môžete sa pustiť do vyfarbovania. Nie je to jednoduchá technika, ale je to tvorivá vec, ktorá obyčajných ľudí baví už roky.
Ak vás obyčajné kreslenie tužkou na papier nebaví, sú tu maľovanky. Nie sú to však tie, ktoré si pamätáme z detských čias ! Sú to tzv. maľovanky pre dospelých a ich vlastnosťou číslo jeden je odbúravať stres. Sú to väčšinou rôzne vzory, ktoré majú malé miesta na vyfarbenie – vyžadujú sústredenosť a odoženú tak zbytočné napätie.