Stavte na tradičnú medicínu – bez liekov a práškov!

Metód liečenia neduhov je mnoho. Jedným z nich sú spomínané liečivá v tabletovej forme. Lenže takéto lieky sú vyrábané s Ďalšími inými látkami, sú vyrábané synteticky v špeciálnych továrňach farmaceutického priemyslu. S priemyslom úzko súvisí slovo nezdravé, pretože vypúšťa do ovzdušia zdraviu škodlivé látky neprospešné pre správne fungovanie organizmu – preto vzniká rakovina, katarakta, alergie a iné. Farmaceutické výrobky sú veľmi drahé, takže ekonomika v skutku rastie. Zarába nemalé peniaze hlavne na starých ľuďoch, ktorým lekári naordinujú veľké množstvo liekov.

heřmánkový čaj.jpg

Aj my budeme raz starí, a preto by sme mali občas otvoriť múdru knihu a listovať si o iných alternatívach liečenia. Možno je dobrou cestou napríklad bylinka. Je to rastliny s bohato obsadenými obsahovými látkami s liečivými účinkami. Liečivé rastliny rastú predsa na každej lúke, lese, či lesíku. Na Slovensku rastú aj veľmi silné byliny s rôznymi protizápalovými účinkami podporujúce imunitné mechanizmy človeka. A to je presne to, čo chceme – byť imúnni voči chorobám prichádzajúcim na začiatku jesene, keď je sychravo, ale aj ako základ pri liečbe samotnej choroby.
Najlepším liekom spomedzi všetkých je dúška materina, ktorá rastie pri okrajoch lesov, v lesoch a nájdeme ju aj na lúkach. Má silný antibakteriálny účinok pri liečbe dýchacích ciest, dobrá je aj pri kŕčoch brucha, zlom trávení a pri problematickej menštruácii spolu s alchemilkou obyčajnou. Silný antitusický účinok sa pripisuje aj podbeľu liečivému, ktorý by sa mal používať trikrát denne po dobu jedného týždňa pri ťažkom kašli a zápaloch horných aj dolných dýchacích ciest.

podběl.jpg

Z mastí je najlepšia tá z nechtíku lekárskeho, ktorá sa používa na problematickú pokožku. Na rôzne bradavice a kurie oká sa tiež používa odvar alebo stačí poškodiť pokožku púpavy lekárskej a použiť jej vytekajúci latex.