Technológia 4K a nový projektor BenQ TK800

Ak vám predstavím dnešnú formu rozlíšenia obrazovky známu ako 4K, tak som v podstate už nespomenul žiadnu novinku, ale zaužívané a bežné rozlíšenie obrazovky a videí. Informáciu o tomto rozšírení by bolo možné považovať za novinku asi tak pred dva rokmi. Chcete si kúpiť TV, multimediálne centrum alebo hernú konzolu? Všade sa stretneme práve s vlastnosťou poukazujúcou na toto rozlíšenie. Opäť ide o značne viditeľnú zmenu obrazu a kvality videa, ktorá bude diktovať smer ešte niekoľko rokov dopredu tak, ako to bolo s rozlíšením HD. Chcem tým povedať, že kvalita obrazu a videí v podobe 4K sa už stala typickou vlastnosťou dnešnej technológie a nastáva jej éra.

HD rozlišení

•         No sme pripravení?
Nie každé zariadenie, ktoré dnes vlastníme, dokáže tento formát prehrať a aspoň nie v podobe, aby sme videli jeho skutočnú kvalitu. Ak máme cca 4 roky starú TV alebo počítač, ide v podstate stále o kvalitné elektro, ale s týmto problémom nám nepomôže. Hold, ak chceme ísť s dobou, budeme sa musieť prispôsobiť a trochu (vlastne dosť) zainvestovať.

hory

Čo je však zaujímavé (ale vlastne logické), tak okrem 4K televízií a nových herných konzol prišiel na trh aj 4K projektor s názvom BenQ TK800.
Projektorom sa dávnejšie vravelo "premietačky", no ako zrejme tušíte, 4K projektor je niečo oveľa, oveľa kvalitnejšie a modernejšie, viditeľne inovovaný patent aj prevedenie, hlavne funkcie premietania, veď čip projektora dosahuje natívne rozlíšenie 1920 x 1080 bodov a technológiu XPR umožňujúcu premietať v podobe 4K. Takže určite si nepredstavme nejaké "klasické retro" z čias našich dedov, ale perfektnú a kvalitnú technológiu určujúcu smer tejto doby. Takýto projektor vytvorí efektívnejší zážitok, než pozeranie 4K videí cez TV alebo monitor, skrátka zažijete totožnú atmosféru ako pri návšteve kina, no a to všetko ešte s novým rozlíšením 4K a krásnymi pestrými farbami obrazu, ktoré oceníte najmä po zotmení.