Zdravší životný štýl? Skúste letné menu

Kedy je správny na čas na zdravší životný štýl a zdravšiu stravu? V podstate vždy, ale predovšetkým počas leta, nakoľko v tomto období nejdú okolnosti proti nám, ale s nami. Nemáme takú chuť do ťažkých a nezdravých jedál, zároveň sa viac hýbeme a viac času trávime vonku. Doslova nás to ťahá k zdravšej zmene. Zdravší životný štýl neznamená stratiť chuť či apetít, presne naopak! Dopraje nám chutnú stravu a zaujímavé recepty, niektoré z nich si môžeme predstaviť aj v tomto článku.

polévka

  • Správna strava ide ruka v ruke so životným štýlom a tým, ako sa budeme cítiť a teda či k letným aktivitám budeme mať tú správnu náladu. Pokiaľ sa prejeme ťažkým jedlom, zlenivieme a naopak, pokiaľ budeme zanedbávať dôležité a zdraviu prospešné látky, k letným aktivitám nebudeme mať to pravé odhodlanie, nakoľko budeme cítiť slabosť. A ešte dôležité upozornenie, nezabúdajme pravidelne prijímať tekutiny!

Ovocný šalát– okrem známejších zeleninových šalátov poznáme aj ovocné, veď prečo nie? Spravíme si chutný mix nášho obľúbeného ovocia. Jahody, maliny a čučoriedky spoločne vytvoria skvelú harmóniu tej správnej letnej chuti, ktorá bude zároveň bohatá na vitamíny. No voľba ovocia môže mať aj inú podobu, môžete zmixovať čo najviac farieb, červenú, modrú, oranžovú, žltú,… čím viac farieb, tým zdravší šalát. Takýto mix by mal obsahovať aktuálne, čiže sezónne ovocie.
Studená polievkaalebo konkrétnejšie Gazpacho síce nie je na našom území nejako extra známa či rozšírená, ale to je chyba. Je to taká letná, studená polievka pozostávajúca z paradajok, uhorky a papriky.

grilování

Grilované kuracie mäso– z pohľadu zdravého stravovania je rozdiel mäso a mäso a takisto aj v jeho príprave. Najzdravšie je chudé kuracie mäso pripravené na grile, kedy použijeme len pár kvapiek olivového oleja. Ako prílohu môže použiť zeleninu (papričky, cuketu, tekvicu,…)