Vysoký tep ? Znížte ho

Skoré vstávanie, málo spánku, množstvo pracovných povinností, dlhy v banke, platenie účtov, starostlivosť o rodinu a k tomu všetkému ďalších milión povinností a drobných problémov. To všetko dáva nášmu srdcu poriadne zabrať. Niektorí ľudia majú vyššiu tepovú frekvenciu prirodzene vyššiu, iní zas nižšiu. Normálny tep sa pohybuje medzi štyridsiatimi až šesťdesiatimi údermi srdca za minútu. Samozrejme v stave pokoja, teda nie po pohybovej aktivite. Vysoký tep však môže viesť aj k závažnejším zdravotným komplikáciám. Preto by ste sa mali stoj čo stoj svoje srdce upokojiť.

srdce
 
Lieky vám poškodia menej
 
Problémy s vysokým tepom môžu u niektorých ľudí spôsobiť aj viditeľné komplikácie. Točenie, či bolesti hlavy, nadmerné zadýchavanie sa, silné závrate a tak ďalej. Ak niečo podobné na sebe cítite, začnite si pulz pravidelne merať, na druhej strane nie je dobré, ak sa na to budete extrémne sústrediť. To vám tep iba zdvihne. Stačí si ho zmerať raz za dva až tri dni. Ak zistíte, že hodnoty sú stále vyššie, nie je zlé ak zájdete k lekárovi. Srdce je takto nadmerne namáhané, preto sa rýchlejšie unavuje. V tomto prípade, preto nie je vôbec zlé siahnuť po tabletkách, ktoré srdce trošku upokoja. Možno si hovoríte, že tabletky nie sú zdravé. To je pravda. To však nie je ani vysoký tep. Pre telo predstavuje stres, ktorý môže byť v konečnom dôsledku, pre nás ešte horším.

kardio
 
Prevencia, prevencia a opäť prevencia
 
Akoto už býva, aj v tomto smere je najlepším riešením prevencia. Pravidelný pohyb je asi najlepším, spôsobom. Takto svoje srdce trénujete a ono dokáže zvládnuť viac. Správna strava taktiež robí svoje. Dôležitý je aj pitný režim. Denne, by sme mali vypiť minimálne dva až tri litre tekutín, konkrétne čistej vody. Tekutiny v našom tele priamo vplývajú na naše srdce a teda aj spomínaný tep. Určite by ste nemali podceňovať aj kvalitný a dostatočne dlhý spánok. Dospelý človek potrebuje minimálne šesť hodín spánku, a to každý deň. ak si myslíte, že to stačí dohnať cez víkend, tak to nie je pravda.